Preševo: 19 miliona dinara za 2017 godinu iz gradjevinskih dozvola i legalizacije objekata (video)

Nga Redaksia 21.11.2017 08:03

Budžet Opštine Preševo za 2017. popunjen je skoro 19 miliona dinara iz izvora kompenzacije i sredjivanja gradjevinskog zemljišta i takse na legalizaciju privatnih i poslovnih objekata, piše Titulli.com.

Arsim Sulejmani, načelnik Odeljenja za urbanizam u Opštini Preševo, izjavio je za Titulli.com da proces visokih gradjevina nastavlja da se povećava, a legalizaciju objekata pozdravljaju građani.

"Za 2017. godinu imamo oko 7000-8000 zahteva od gradjana koje treba kontinuirano razmatrati, dok su do sada 252 slučajeva u potpunosti izvršeni u Opštini Preševo", rekao je Sulejmani.

Prema rečima Besnika Sadiku, šefa Odeljenja za finansije Opštinske uprave u Preševu za 2017. godinu do oktobra, prihodi od naknade za izgradnju zemljišta ili gradjevinske dozvole su 12.337.130 dinara.

"Prihodi od oporezivanja legalizacije objekata u Preševu za 2017. godinu u oktobru su 5.958.500 dinara", naglasio je Sadiku.

Proces legalizacije objekata na teritoriji Opštine zadovoljavajući se nastavlja i primećen je interes gradjana.

Hevzi Ramadani, šef inspektorata tokom razgovora o Titulli.com, izjavio je da je zadužen za inspekciju izgradnje objekata za dokumentaciju koja se zahteva zakonom.

Gradjevinski inspektorat takodje kaže da je legalizacija stambenih i poslovnih objekata u pripremnoj fazi dokumentacije i da se gradjani dovoljno odazivaju.

"Tokom marta i početka aprila registrovani su svi objekti na teritoriji Opštine Preševo, gde su za sve predmete predmeti obradjeni u arhivi i već su u rukama Direkcije za urbanizam", rekao je Ramadani.

Što se tiče procesa legalizacije iz Direkcije za urbanizam u opštini Preševo, oni su izvestili da je postupak dobro obavljen i sada se očekuje da vide koliko se gradjani odazivaju za 2017. godinu.

"Za 2016. godinu prihodi od nadoknade za gradjevinske dozvole su bile 3.503.070 dinara, dok je iz naknade za legalizaciju objekata bilo 7.990.500 dinara", rekao je Besnik Sadiku iz finansijskog odeljenja.

Ovi podaci ukazuju da opštinski budžet Opštine Preševo ima zadovoljavajuću korist od prikupljanja prihoda od izdavanja gradjevinskih dozvola i legalizacije objekata./Titulli.com/

Nga Redaksia 21.11.2017 08:03
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.