Arifi: Të jemi më proaktiv ndaj qeverisë në Beograd

Nga Redaksia 14.11.2017 22:39

Kryetari i Alternativës për Ndryshim në Preshevë, Shqiprim Arifi gjatë një bisede për gazetën “politika” të Beogradit ka thënë se zgjedhjet e 24 Dhjetorit janë mundësi që përmes votës së qytetarëve të dërgojë në pension elitën politike që për 27 vjet e ka mbajtë pengë Preshevën.

Ai u shpreh se shqiptarët nuk duhet vetëm  të kritikojnë për shkak se janë të paknaqur me shtetin e Serbisë por duhet të jenë më proaktiv dhe të kërkojnë atë çka i takon, transmeton Titulli.com.

“Ne duhet të trokasin në dyert e qeverisë. Qytetarët tonë dëshirojnë ti pranohen diplomat ata duan të punësohen dhe të kenë ku të shetisin fëmijët e tyre në park”, theksoi mes tjerash Arifi.

Sipas tij Alternativa për Ndryshim ka një program politik në të cilën shtyllë kryesore janë të rinjtë./Titulli.com/

Ky është linku i intervistës së plotë: 

Nga Redaksia 14.11.2017 22:39
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Regjistrohu

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *
Pseudonimi publikohet së bashku me komentin e postuar.

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.