PVD me entuziazëm hapë fushatën parazgjedhore në Preshevë

Nga Redaksia 14.11.2017 08:07

Partia për Veprim Demokratik ka hapur zyrtarisht fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e parakohshme lokale që do të mbahen më 24 Dhjetor në komunën e Preshevës.

Riza Halimi, kryetar i PVD-së theksoi se subjekti ka kandidatin më të përgatitur për kryetar komune, një femër e dëshmuar në profesion, por edhe në udhëheqje.

Shaip Kamberi, nënkryetar i PVD-së u shpreh se për t’ia arritur qëllimit dhe synimit të caktuar nga PVD, Ardita Sinani do ta ketë mbështetjen e gjithë strukturës së subjektit dhe se i ka rënë të ketë një ndër përgjegjësitë më të mëdha në histori.

Ardita Sinani e entuziazmuar nga masa e pranishme në sallë falënderoi të gjithë të pranishmit duke theksuar se para kësaj mase dhe kësaj energjie, ndihet shumë e vogël.

Ajo falënderoi gjithashtu PVD se në që në këto zgjedhje ia kishte besuar asaj përgjegjësinë që ajo të jetë kandidate për kryetare të komunës.

Partia për Veprim Demokratik në Preshevë është partia e parë që ka hapur fushatën parazgjedhore ndërsa deri më tani asnjë listë zgjedhore nuk ka dorëzuar dokumentacionin në komisionin komunal zgjedhorë  për pjesëmarrje në zgjedhjet 24 Dhjetorit./Titulli.com/

Nga Redaksia 14.11.2017 08:07
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Regjistrohu

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *
Pseudonimi publikohet së bashku me komentin e postuar.

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.