Hapet qendra tregtare, e dyta më e madhe në Zvicër

Nga Redaksia 13.11.2017 12:10

Që nga 8 nëntori 2017 “Mall of Switzerland” (MoS) ka hapur dyert e saj në Ebikon, Luzern.

Qendra e dytë tregtare më e madhe në Zvicër përfshin dyqane, restorante dhe aktivitete të ndryshme. Përveç kësaj, një hotel është planifikuar në këtë zonë. Investitorit nga Abu Dhabi mund t’i ketë kushtuar rreth 450 milionë franga.

Edhe pse situata në vendin industrial të Ebikonit është e diskutueshme, “Mall of Switzerland” (MoS) do të shkaktojë ndërrime në tregun lokal të shitjes me pakicë.

Për të tërhequr 4,5 deri në 5 milionë vizitorë në vit, menaxherët mbështeten në markat ndërkombëtare, si Terranova, Hunkemöller, Skechers, Stefanel, Original Penguin, Marines, Bijou Brigitte, etj. Ka edhe marka të tjera, si Bershka dhe Müller Drogeriemarkt, të cilat më herët kanë qenë të papërfaqësuara në këtë rajon.

Nga Redaksia 13.11.2017 12:10
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Regjistrohu

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *
Pseudonimi publikohet së bashku me komentin e postuar.

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.