Prizreni dyshohet se është bazë e trafikut të shtetasve turq drejt Evropës

Nga Redaksia 13.11.2017 08:19

Prizreni dyshohet se është një bazë e trafikut të shtetasve turq drejt Evropës, që ikin nga përndjekja e shtetit turk si dhe një bazë falsifikimesh të pasaportave serbe që i pajis shtetasit turq për të udhëtuar në zonën Schengen.

Këto dyshime janë hedhur nga specialistët e seksionit për trafikun e paligjshëm të Drejtorisë Vendore të Policisë së Tiranës, pas ndalimit në Aeroportin e Rinasit të një familjeje turke prej pesë anëtarëve, me pasaporta serbe të falsifikuara, shkruan sot “Koha Ditore”.

Policia dyshon se shtetasit turq janë pajisur me pasaporta serbe Prizren.

“Më datë 11.11.2017, rreth orës 21:00, u arrestua në flagrancë shtetasit turk, Mehmet Adiguzel dhe gruaja e tij, Nuriye Adiguzel, vjeç 37 e 36, banues në Turqi, pasi rreth orës 15:30, në PKK Rinas, me tre fëmijët e mitur, u kapën duke tentuar të kalojnë kufirin me pasaporta serbe të falsifikuara. Në cilësinë e provës materiale u bllokuan 5 pasaporta serbe të falsifikuara dhe një sasi eurosh.

 

 

Nga Redaksia 13.11.2017 08:19
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.