Dy gazetarë zviceranë mbahen 50 orë në arrest në Abu Dhabi

Nga Redaksia 13.11.2017 08:12

Ata janë marrë në pyetje edhe nga 9 orë pa ndërprerje dhe u janë lidhur sytë disa herë, kur është dashur të barteshin nga një ambient në një tjetër

Dy gazetarë të Televizionit Publik Zviceran (të Zvicrës frankofone, RTS) janë arrestuar në Emiratet e Bashkuara Arabe. Ata janë marrë në pyetje për plot 50 orë, shrkuan RTS në faqen e vet të internetit.

Gazetari dhe kamaramani, të dy të pajisur me akreditim, kishin bërë filmime gjatë hapjes zyrtare të “Louvre” në Abu Dhabi. Por, ata, sipas të gjitha gjasave janë fajësuar për xhirimin me kamera që u kishin bërë në një treg punëtorëve pakistanezë.

Siç bën të ditur televizioni në fjalë, ata janë marrë në pyetje edhe nga 9 orë pa ndërprerje. Po ashtu, dy të arrestuarve, sipas rrëfimit të tyre, u janë lidhur sytë disa herë, kur është dashur të barteshin nga një ambient në një tjetër.

Ndërkohë, ata janë kthyer në Zvicër.

 

Nga Redaksia 13.11.2017 08:12
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Regjistrohu

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *
Pseudonimi publikohet së bashku me komentin e postuar.

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.