Zvicra kualifikohet në Kampionatin Botëror

Nga Redaksia 12.11.2017 20:00

Për Zvicrën nga fillimi luajtën Xherdan Shaqiri, Granit Xhaka dhe Blerim Xhemaili

Zvicra është kualifikuar në Kampionatin Botëror, pasi barazoi pa gola me Irlandën Veriore, por goli i parë si mysafir i ka kualifikuar në “Rusia 2018”, shkruan albinfo.ch.

Takimi i parë në Irlandën Veriore kishte përfunduar me fitoren e helvetikëve 1:0, me golin e Rodriguez nga pika e bardhë, penallti të cilën e kishte fituar Xherdan Shaqiri.

Për Zvicrën nga fillimi luajtën Xherdan Shaqiri, Granit Xhaka dhe Blerim Xhemaili. Ky i fundit është zëvendësuar në minutën e 61-të nga Admir Mehmedi, kurse Shaqiri është zëvendësuar në minutën e 80-të nga Freuler. Valon Behrami nuk luajti për shkak të lëndimit.

Xherdan Shaqiri kishte disa raste shënimi, por hero i zviceranëve ishte Ricardo Rodriguez, i cili largoi një top nga vija fatale në minutat shtesë.

Kështu Zvicra u kualifikua në Kampionatin Botëror me plotë meritë.

Nga Redaksia 12.11.2017 20:00
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Regjistrohu

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *
Pseudonimi publikohet së bashku me komentin e postuar.

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.