“Blick”: Shqipëria, toka e bunkerëve

Nga Redaksia 12.11.2017 17:44

Bunkerët në Shqipërisë janë shumë atraktiv për mediat ndërkombëtare. Të shumta janë ato që kanë shkruar e bërë reportazhe për bunkerët, që datojnë nga periudha kur sundonte Enver Hoxha.

Edhe e përditshmja zvicerane ‘Blick’, ka bërë një reportazh me bunkerët në Shqipëri, duke e përshkruar Shqipërinë, si toka e bunkerëve, përcjell albinfo.ch.

Në Shqipëri llogariten të jenë rreth 170 mijë bunkerë.

“Bunkerët” nuk janë aspak të pazakonshëm në Shqipëri. Përkundrazi, ata janë kudo, në plazh, në varreza dhe në mes të qytetet, por tashmë këto bunkerët po përdoren për mënyra të ndryshme, njëra ndër to edhe shtëpi plazhi. Kështu nis udhëtimi në një botë nëntokësore”, raporton ‘Blick’, që tregon më shumë për këto bunkerë, si janë ndërtuar, pse janë ndërtuar dhe çka shërbejnë tani.

 

Nga Redaksia 12.11.2017 17:44
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.