Senegali arrin në Botëror, 24 kombëtare deri më tani janë kualifikuar

Nga Redaksia 11.11.2017 09:35

Senegali arrin në Botëror, 24 kombëtare deri më tani janë kualifikuar

Senegalezët fituan me rezultatin 2-0, në transfertën ndaj Afrikës së Jugut dhe siguruan matematikisht kualifikimin, ndonëse kanë edhe një takim për të luajtur, tre ditë më pas, sërish ndaj afrikano-jugorëve.

Sakho shënoi për Senegalin në minutën e 12’, pas një asisti të sulmuesit të Liverpoolit, Sadio Mane, ndërsa autogoli i Mkhize në të 38-n, vulosi rezultatin 0-2.

Deri tani janë 24 skuadra që kanë siguruar kualifikimin për në botëror, ndërsa mbeten për t’u përcaktuar edhe 8 të tjera, transmeton Supersport.

Gjersa një biletë për në kampionatin më të madh botëror për kombëtaret janë duke pritur edhe tetë shtete.

Këto janë 24 skuadrat e kualifikuara deri tani në botërorin ‘Rusi 2018’:

Rusi

Brazil

Iran

Japoni

Meksikë

Belgjikë

Koreja e Jugut

Arabia Saudite

Gjermani

Angli

Spanjë

Nigeria

Kosta Rika

Polonia

Egjipt

Islanda

Serbia

Portugalia

Franca

Uruguai

Kolumbia

Argjentina

Panama

Senegal

Nga Redaksia 11.11.2017 09:35
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.