Mbi 41 mijë dollarë mblidhen në New York për fondacionin AMC

Nga RedaksiaR 10.11.2017 08:52

Organizatorët thonë se fondet e mbledhura, mbi 41 mijë dollarë do të bëjnë një ndryshim domethënës në jetët e nënave dhe foshnjave në Kosovë

Fondacioni ‘Aksioni për Nëna dhe Fëmijë’ (AMC) nga Prishtina ka mbajtur  mbrëmjen e tij të dytë bamirëse në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, në Yale Club, New York City.
 
Shumë mbështetës dhe dashamirë të punës së AMC-së u mblodhën për ta bërë këtë mbrëmje një sukses. Mbi 70 mysafirë nga biznesi, kultura, politika dhe artet kanë marrë pjesë në këtë ngjarje.
 
Pjesë e organizimit të ngjarjes ishte edhe një ankand i cili përfshinte një fustan nga Besë Rugova, një çantë nga Agnesa Vuthaj, bizhuteri nga Sara Shala, pjata graniti të punuara nga Dhe by Granita, bizhuteri nga Anita Berisha, një foto session nga Fadil Berisha, qëndrim 4-ditor në villën e Valon Xharra-së në Kaliforni, shërbime të formësimit të vetullave nga Sabrie Celaj, si dhe një kostum të Mbretëreshës Teutë nga Afërdita Delaj. Organizimin e kësaj mbrëmje e ka mbështetur Konsullata e Kosovës në New York.
 
Organizatorët thonë se fondet e mbledhura, mbi 41 mijë dollarë do të bëjnë një ndryshim domethënës në jetët e nënave dhe foshnjave në Kosovë.

 

 

Nga RedaksiaR 10.11.2017 08:52
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.