Kamera 4K e iPhone X krahasohet me kamerat profesionale (VIDEO)

Nga Redaksia 10.11.2017 08:45

iPhone X po bën rrugën për tek masat e përdoruesve dhe bashkë me të është kamera me performancë të shkëlqyeshme.

Kamera mori tashmë vlerësimet më të larta nga DxOMark për fotografi, por performanca në video ishte gjithashtu shumë e mirë. iPhone X është gjithashtu ndër telefonat e parë që do të mund të incizojë në rezolucion 4K me 60fps.

Rezultatet e Fstoppers në YouTube, e cila bëri një video krahasimi ku iPhone i sapo lëshuar është mbështetur në Panasonic Lumix GH5. Përderisa kjo nuk do të thotë që një profesionist duhet të blejë një iPhone X në vend të një kamere, mund të habiteni me llojin e videos që mund të prodhojë iPhone X.

Në fakt, Fstoppers pranon se video-krijuesit profesional përdorin (dhe kanë përdorur) edhe inçizime të iPhone më të vjetër gjatë gjithë kohës në reklama.

Filmi GH5 duhej të vlerësohej me ngjyra jashtë nga kamera. Por Fstoppers vlerësoi radhitjen e ngjyrave të iPhone X, i cili dukej i mbushur dhe i gjallë nga telefoni dhe nuk ka nevojë të tonizohet në post-produksion.

Nga Redaksia 10.11.2017 08:45
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.