Zyrtare: Italia me katër mungesa ndaj Suedisë

Nga Redaksia 10.11.2017 08:43

Simone Zaza, Stephan El Shaarawy, Danilo D’Ambrosio dhe Leonardo Spinazzola janë zyrtarisht jashtë ekipit kombëtar italian të Kupës së Botës në ndeshjen e tyre në Suedi.

Loja e parë “Play-Off” për kualifikimin në “Rusia 2018” fillon të premten në Stokholm në orën 20:45, ndërsa ajo e kthimit në Milano të hënën.

Edhe pse trajneri Giampiero Ventura këmbënguli që sulmuesi i Valencias, Zaza, ishte në garën për një vend titullari, duket se dëmtimi i gjurit që ai mbante gjatë trajnimit mëngjesin e së enjtes u tregua shumë serioz për t’u rrezikuar.

Për këtë arsye ai nuk është emëruar në skuadër për ndeshjen e së premtes, ndërsa anësori i Atalantas, Spinazzola mungon gjithashtu, duke lënë trajnimin këtë javë.

Sulmuesi i Romës, El Shaarawy ka qenë në formë spektakolare së fundmi, por është dërguar në tribuna me mbrojtësin e Interit, D’Ambrosio.

Ndonëse, Lorenzo Insigne mund ta mos fillojë ndeshjen si titullar, atij i është dhënë fanella me numër 10.

Italia pritet të përdorë një formacion 3-5-2 me Andrea Belottin ose Ederin si partner të sulmit për Ciro Immobile.

Portierë: 1 Gianluigi Buffon (Juventus), 12 Gianluigi Donnarumma (Milan), 22 Mattia Perin (Genoa)

Mbrojtësit: 13 Davide Astori (Fiorentina), 15 Andrea Barzagli (Juventus), 19 Leonardo Bonucci (Milan), 3 Giorgio Chiellini (Juventus), 4 Matteo Darmian (Manchester United), 2 Daniele Rugani (Juventus), 21 Davide Zappacosta (Atalanta)

Mesfushorët: 20 Federico Bernardeschi (Juventus), 6 Antonio Candreva (Inter), 16 Daniele De Rossi (Roma), 7 Alessandro Florenzi (Roma), 5 Roberto Gagliardini (Inter), 10 Lorenzo Insigne (Napoli), 14 Jorge Luiz Frello Jorginho (Napoli), 18 Marco Parolo (Lazio), 8 Marco Verratti (Paris Saint-Germain)

Sulmuesit: 9 Andrea Belotti (Torino), 17 Eder Citadin Martins (Inter), 23 Manolo Gabbiadini (Southampton), 11 Ciro Immobile (Lazio)

 

/Telegrafi/ 

 

 

 
 

Nga Redaksia 10.11.2017 08:43
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.