Budžet za medije i nevladine organizacije u Bujanovcu oko 9 miliona dinara (VIDEO)

Nga Redaksia 09.11.2017 20:39

Za medije u Opštini Bujanovac iz opštinskog budžeta za 2017. godinu su dodeljena oko 7 miliona dinara dok za nevladine organizacije ukupno 2 miliona dinara, koja su se raspodelile na osnovama predlog-projekata.

Agim Hasani, načelnik odeljenja za društvene delatnosti u opštinskoj upravi rekao je da iznos dodeljen za medije u opštini Bujanovac povećan tokom 2017. godine, na osnovu ekonomskih uslova i opštinskog budžeta.

"Budžet za oblast u informisanju u 2015. godini bio je 5 miliona dinara a u 2016. godini je bio 6 miliona i 630 hiljada dinara, dok su se mediji ove godine finansirali kroz projekte u vrednosti od ukupno 7 miliona dinara", rekao je Hasani, piše Titulli.com.

Od ovog budžeta su se finansirali gotovo svi projekti lokalnih medija, bez ikakvih posebnih kriterijuma koji obezbedjuju fer konkurenciju i u interesu informisanja društva.

Što se tiče finansiranja projekata nevladinih organizacija za 2017. godinu iz budžeta Opštine Bujanovac izdvojeno je 2 miliona dinara, od kojih su korist imali 50 lokalnih organizacija.

Bedžet Selimi, od strane Komisije za nevladine organizacije u opštinskoj upravi za titulli.com je rekao da je budžet za nevladine organizacije za 2017. godinu je 2 miliona dinara, što je isti iznos kao i prošle godine.

"Neke organizacije možda i ne mogu da ostvare svoje projekte ili programe sa ovim novcem, ali smo mi mislili da od toga pomognemo svim organizacijama”, rekao je Selimi.

Nevladine organizacije koje deluju u Opštini Bujanovac i razvijaju različite aktivnosti nisu zadovoljni sa ovakvom metodom raspodele budžeta, jer se ne uzima kao osnova aktivnost i delatnost organizacije, već se svrstavaju gotovo sve nevladine organizacije, možda čak i neke koje ne razvijaju nijednu aktivnost.

Nevladinoj organizaciji "Špresa" u opštini Bujanovac iz opštinskog budžeta za 2017. godinu izdvojeno je 80 hiljada dinara. Nevzad Ljutfiu, Predsednik ove organizacije izjavio je da je zadovoljan podrškom koju mu daje Opština Bujanovac.

Ljutfiu je dodao da "što se tiče raspodele sredstava, ovo je model koji se realizuje već nekoliko godina unazad i nadamo se da će se u narednim godinama budžet nevladinih organizacija podeli prema onome koliko se radi, procenjujući rad prethodne godine kao i ocenjujući plan i program za narednu godinu".

Društvi "Dituria" ogranak u Bujanovcu, koja se uglavnom bavi različitim obrazovnim programima sa raznim agendama, u 2017. godini je dodeljeno 40 hiljade dinara iz opštinskog budžeta Opštine Bujanovac.

Koordinator ove organizacije, Bljerim Iseni je rekao da nije nimalo zadovoljan ovom raspodelom budžeta, jer organizacija ne može da plati niti zakupninu pod kirijom sa ovim sredstvima.

"Opština treba klasifikovati nevladine organizacije na osnovu projekata koje oni rade na osnovu brojnih aktivnosti koje realizuju tokom godine a ne da izdvoji iz budžeta sredstava za one organizacije koje ne čine ništa i samo uzimaju pare nizašta", ocenio je Iseni.

Diskusija o budžetu nevladinog sektora i lokalnih medija u Bujanovcu je jedan primenjeni oblik opštinske uprave tokom prethodne godine./Titulli.com/

 

Nga Redaksia 09.11.2017 20:39
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.