Morata: Pas Serisë A dhe La ligës, dua titullin me Chelsean

Nga Redaksia 09.11.2017 08:31

Alvaro Morata ishte heroi i Chelsea-t në takimin e të dielës ndaj Manchester United-it, me golin që shënoi, duke i dhënë londinezëve 3-pikëshin.

Spanjolli theksoi se ndihet mjaft mirë te Chelsea dhe se do të donte të qendronte për një periudhë të gjatë aty. Morata ka fituar La Ligën me Realin e Madridit dhe Serinë A me Juventusin, por duket se objektivi i sulmuesit spanjoll, është që të fitojë tani edhe Premier League-n.

“Ndihem jashtëzakonisht mirë në Londër dhe do të doja të qëndroja shumë gjatë te Chelsea. Kam fituar në La Liga dhe në Serinë A, ndaj dua të fitoj edhe në Premier League. Nuk e di a do t’ia dalim këtë sezon, por nuk do të doja të largohesha nga këtu, pa u shpallur kampion me Chelsean”, tha Morata.

 

 

Nga Redaksia 09.11.2017 08:31
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.