Volkswageni me “tunel” për aerodinamikë të veturave

Nga Redaksia 08.11.2017 08:34

Volkswageni ka shpalosur planet për një listë të re të veturave deri në fund të dekadës dhe thotë se është duke punuar aktualisht në 50 modele të reja.

Për të përshpejtuar zhvillimin, kompania ka investuar 100 milionë euro në një Tunel të Erës me bazë në Wolfsburg të Gjermanisë.

Hapësira e kësaj qendre është 8800 metra katrorë dhe i mundëson VW-së të vlerësojë aerodinamikën e veturave për vetëm 20 minuta. Brenda tunelit ka erë që frynë në shpejtësi deri në 250 kilometra për orë në mënyrë që veturat e VW-së t’i përshtaten të gjitha kushteve të mundshme në trafik.

Ky tunel do të mundësojë edhe reshjet e shiut, borës dhe të mjegullës, transmeton Albinfo.ch.

Volkswagen shpreson që me tunelin e ri të sjellë edhe veturat më të mira në tregun e veturave elektrike.

 

Nga Redaksia 08.11.2017 08:34
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.