Dy kosovarë dhe një serbe arrestohen për qëndrim ilegal dhe punë në të zezë

Nga Redaksia 08.11.2017 08:24

Shtetasja serbe po qëndronte ilegalisht në Zvicër ndërsa dy kosovarët akuzohen se përveç qëndrimit ilegal po ashtu edhe kanë punuar “në të zezë” në Zvicër

Policia e Kantonit të Cyrihut, me fillimin e sezonit dimëror ka përforcuar prezencën e saj dhe ka shtuar numrin e kontrollimeve. Kështu, në kuadrin e një aksioni për luftimin e vjedhjeve ka bërë disa kontrollime në Dübendorf dhe në Dietikon, me ç`rast ka arrestuar tre persona, shkruan polizeticker.ch.

Bëhet fjalë për një të re 25 vjeçe nga Serbia dhe dy kosovarë, njëri 24 e tjetri 35 vjeçar.

Shtetasja serbe po qëndronte ilegalisht në Zvicër ndërsa dy kosovarët akuzohen se përveç qëndrimit ilegal po ashtu edhe kanë punuar “në të zezë” në Zvicër, transmeton albinfo.ch. Të tre të arrestuarit, pas trajtimit policor i janë dorëzuar prokurorisë kompetente.

 

Nga Redaksia 08.11.2017 08:24
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.