Twitter do të sjellë një ndryshim të madh

Nga Redaksia 08.11.2017 08:14

Twitter planifikon të rrisë numrin e karaktereve në një tweet nga 140 në 280, për shumicën e përdoruesve të këtij rrjeti social.

Limiti i ri nuk aplikohet në shkrimet në gjuhen japoneze, kineze dhe koreane, të cilat mund të përfshijnë më shumë informacione në një karakter.

Ky veprim vjen pas një testimi me një grup të vogël të përdoruesve i cili filloi në shtator, si përgjigje ndaj kritikave që nuk është e lehtë të postohet me aq hapësirë.

Ndryshimi vjen si pjesë e planit të Twitter që të tërheqë përdorues të rinj./klankosova.tv/

 

 

Nga Redaksia 08.11.2017 08:14
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.