Pirlo mund të rikthehet te gjiganti italian

Nga Redaksia 07.11.2017 14:00

Andrea Pirlo mund të rikthehet të gjiganti italian apo ta marrë një rol në kombëtaren italiane.

Mesfushori legjendar njoftoi dje zyrtarisht se është pensionuar nga futbolli, pasi luajti ndeshjen e fundit për Neë York City FC të dielën mbrëma, transmeton Express.

Sipas La Repubblica, Pirlo tash do të ketë një periudhë pushimi.

Por, sipas kësaj gazete, Pirlo ka një ofertë në tavolinë nga skuadra e Juventusit, e cila e do atë si ambasador.

Po ashtu, Federata e Futbollit e Italisë i ka ofruar Pirlos mundësinë ta shoqërojë kombëtaren italiane në Kupën e Botës, nëse kjo e fundit e mposht Suedinë në Play-Off.

 

Nga Redaksia 07.11.2017 14:00
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.