Bie WhatsApp në Evropë dhe Azi

Nga Redaksia 04.11.2017 10:39

WhatsApp është goditur nga një ndërprerje madhore e shërbimit duke lënë miliona njerëz në mbarë botën pa mjetin kryesor të tyre të komunikimit.

Njerëzit nuk mund të dërgoni e as pranonin mesazhe nga aplikacioni në pronësi Facebook si rezultat i një problemi me serverat e kompanisë. Shërbimi tashmë po rikthehet gradualisht.

Aplikacioni në fillim nuk tregonte sikur ishte plotësisht jashtë funksioni, ndërsa bisedat dhe kontaktet mund të shikoheshin.

Por sapo një përdorues fillonte komunikimin, aplikacioni tregonte një mesazh të pafundëm “connecting,” dhe mesazhet nuk dërgoheshin e as nuk mbërrinin.

Përdoruesit nuk kishte gjë tjetër në dorë veçse të prisnin që WhatsApp të riparonte problemin. Hapja dhe mbyllja e aplikacionit nuk kishte dobi.

Uebsajti Down Detector tregoi një rritje të raportimeve të problemeve të aplikacionit duke lënë të kuptohej se miliona përdorues kishin probleme.

Problemi preku kryesisht Evropën dhe Azi. WhatsApp Web gjithashtu nuk funksiononte.

Ndryshe nga rrjeti social Facebook, WhatsApp nuk ofron informacion kur shërbimi nuk funksionon. Llogaria në Twitter e aplikacioni nuk është përdorur që nga 2014-ta. /PCWorld Albanian

 

 

Nga Redaksia 04.11.2017 10:39
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.