Mazda zbulon dy koncepte atraktive

Nga RedaksiaR 13.10.2017 11:25

Po mbahet panairi i veturave në Tokio

Deri në fillim të auto-sallonit në Tokio kanë mbetur më pak se dy javë, ndërsa risitë e veta, të cilat do të kenë premierën në këtë manifestim, i ka paralajmëruar edhe Mazda. Të dyja konceptet, të cilat për herë të parë do të prezantohen kah fundi i tetorit në Tokio, janë paraqitur përmes fotografive “teaser”, në të cilat shihen siluetat e këtyre automobilave. Automjeti i parë ka katër dyer, që paraqet një hap tutje në realizimin e dizajnit të njohur Kodo (“shpirti i lëvizjes”), i cili karakterizon gjeneratën aktuale të modeleve serike të Mazdës, nga CX-5 deri MX-5. Spekulohet që koncepti mund të shërbejë si bazë për modele të reja, sikurse është RX-8. Përveç tij,  në Tokio do të prezantohet edhe koncepti i para prodhimit që paralajmëron Mazdën e re 3. Ky automobil, siç thonë në prodhuesin japonez, ofron teknologji të re dhe dizajn, i cili do të karakterizojë gjeneratën e ardhshme të automobilave të Mazdës. Të ngjajshme Honda përgatit diçka interesante për panairin në Tokio “Macet në zyrë” shpëtimi i punëtorëve Anija luftarake amerikane përplaset në brigjet japoneze Japonia po përgatitet të dërgojë ushtarë në Korenë Jugore 

Nga RedaksiaR 13.10.2017 11:25
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.