Operacion i madh i Policisë: Plagosen disa persona në Trelleborg të Suedisë

Nga RedaksiaR 13.10.2017 08:39

Policia e Suedisë ka paralajmëruar të gjithë qytetarët që të shmangin qendrën e qytetit Trelleborg, pasi dyshohet se një person i paidentifikuar ka qëlluar me armë zjarri dhe ka plagosur disa persona në një shitore të madhe, raportojnë mediat ndërkombëtare

Së paku shtatë persona janë konfirmuar si të lënduar rëndë nga kjo ngjarje, pas së cilës njësitë speciale të Policisë kanë filluar një operacion të madh në disa pika të qytetit, pasi kishte informata që në këtë sulm janë të përfshirë më shumë se një person.

Fillimisht u raportua për të shtëna në disa pjesë të qytetit, por këto informata mbeten ende të pakonfirmuara. Mediat suedeze raportojnë që katër persona janë dërguar menjëherë në spitalin e Malmos, qytet në afërsi të Trelleborgut.

 

Gjithashtu raportohet që kjo pjesë e qytetit të Trelleborgut është e njohur për dhunë në mes të bandave kriminale, që shpesh përdorin edhe armët e zjarrit. Trelleborgu është qytet me rreth 30 mijë banorë dhe gjendet 30 kilometra në jug të Malmos.

 

Nga RedaksiaR 13.10.2017 08:39
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.