Zvicra në grupin më të fortë të Ligës së Kombeve, Shqipëria me Serbinë

Nga RedaksiaR 12.10.2017 08:57

Ekipet ndahen në katër grupe me nga tri ekipe, me fitueset e grupeve që marrin pjesë në finalet e Ligës së Kombeve në qershor të 2019-s

Janë kompletuar grupet e Ligës së Kombeve të UEFA-s. 

Nga kjo ndarje e grupeve është parë që Zvicra hyn në Grupin A, apo më të fortin, bashkë me Gjermaninë, Portugalinë, Spanjën, Francën, Anglinë, Italinë, Poloninë, Islandën, Kroacinë dhe Holandën. 

Ekipet ndahen në katër grupe me nga tri ekipe, me fitueset e grupeve që marrin pjesë në finalet e Ligës së Kombeve në qershor të 2019-s, shkruan Albinfo.ch. 

Katër ekipet që përfundojnë të fundit bien në Ligën B për edicionin 2020. 

Liga B 

Austria, Uellsi, Rusia, Sllovakia, Suedia, Ukraina, Republika e Irlandës, Bosnje e Hercegovina, Irlanda Veriore, Danimarka, Republika Çeke, Turqia 

Liga C 

Në këtë Ligë përfshihet Shqipëria bashkë me Hungarinë, Rumaninë, Skocinë, Slloveninë, Greqinë, Serbinë, Norvegjinë, Malin e Zi, Izraelin, Bullgarinë, Finlandën, Qipron, Estoninë dhe Lituaninë. 

Ekipet ndahen në një grup me tri ekipe dhe tri grupe me nga katër. Fituesit promovohen në Ligën B, ndërsa humbësit e grupeve bien në Ligën D. 

Liga D 

Në Ligën D, të fundit, hyn Kosova bashkë me Azerbajxhanin, Maqedoninë, Bjellorusinë, Gjeorgjinë, Armeninë, Letoninë, Ishujt Faroe, Luksemburgun, Kazakistanin, Moldavinë, Lihtenshtajnin, Maltën, Andorrën, San Marinon dhe Gjibraltarin. 

Ekipet ndahen në katër grupe me nga katër ekipe, fituesit që shkojnë në Ligën C. 

 

Nga RedaksiaR 12.10.2017 08:57
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.