Notat e lojtarëve: Portugali 2-0 Zvicër, Shaqiri dhe Xhaka ndër më të mirët te skuadra e tyre (Foto)

Nga RedaksiaR 11.10.2017 08:47

Portugalia siguroi pjesëmarrjen në Kampionatin Botëror duke ia marrë kreun Zvicrës me një përballje direkt për kreun e Grupit B.

Angazhimi i portugezëve është vlerësuar me anë të notave individuale të futbollistëve.

 

Asistuesi Bernardo Silva (8.0), qendërmbrojtësi Pepe (7.9) dhe golashënuesi Andre Silva (7.5) janë vlerësuar si lojtarët më të mirë të skuadrës vendase.

Një paraqitje jo e nivelit të zakonshëm të Cristiano Ronaldos (6.7), i cili nuk arriti të ishte protagonist në këtë takim.

Haris Seferovic është lojtari me notën më të ulët te Zvicra (5.7), por më mirë nuk qëndron as Blerim Xhemaili (5.8).

Admir Mehmedi është vlerësuar me notën 6.0, kurse Xherdan Shaqiri (6.6) dhe Granit Xhaka (6.6) ishin ndër më të mirët te ekipi zviceran. Vetëm Stephan Lichtsteiner (6.8) ka notën më të lartë se dyshja shqiptare.

Vlerësimi i plotë i lojtarëve të të dyja përfaqësueseve:

 
 

Notat e lojtarëve të Portugalisë

 

 

Notat e lojtarëve të Zvicrës

 

Nga RedaksiaR 11.10.2017 08:47
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.