Forumi i Beogradit për Siguri, TITULLI nga Bujanoci partner zyrtar medial

Nga Redaksia 10.10.2017 15:09

Forumi i Beogradit për Siguri me temën “Ndërtimi i ardhmërisë së përbashkët në kohën e pasigurisë” do të bahet nga 11-13 tetori në të cilin do të marrinë pjesë 120 folës në 21 diskutime me 700 pjesëmarrës.

Në këtë forum do të flasin presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiq, drejtori i delegacionit për bisedime me BE, Kristijan Danijelson, zëvendësja e sekretarit gjeneral të NATO-së Rouz Gotemeler e shumë personalitet tjera. 

Temat qendrore do të jetë ardhmëria e Bashkimit Evropian dhe perspektiva e Ballkanit, bashkëpunimi Serbi dhe NATO dhe dialogu Beograd-Prishtinë. 

Ky është organizimi i shtatë me radhë nga Forumi i Beogradit për Siguri në partneritet strategjik me Fondacioni për Shoqëri të Hapur, Qendrën për Studime Evropiane, Fondacionin Robert Bosh, Fondi e Ballkanit për demokraci, Fondin Marshall Gjerman dhe Fondin Evropian për Ballkan.

Ky aktivitet ka filluar në vitin 2011 dhe mbahet një herë në vit me pjesëmarrës të përfaqësuesve politik, civil e korit diplomatik nga vendet e Ballkanit dhe vende të ndryshme të botës. 

Portali Informativ-TITULLI është partner medial zyrtar i Forumit të Beogradit për Siguri për të katërtin vit me radhë dhe mbetet i përkushtuar në pjesëmarrjen e organizimeve të mëdha kombëtar dhe ndërkombëtare./Titulli.com/

Nga Redaksia 10.10.2017 15:09
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.