Sinani paralajmëron Serbinë: Më 14 nëntor zgjedhje ose protesta popullore në Preshevë

Nga Redaksia 10.10.2017 09:56

Ardita Sinani, ish kryetare e komunës së Preshevës ka thënë derisa kuvendi i Serbisë nuk shpallë zgjedhjet e parakohshme lokale deri më 14 nëntor kur është ligji atëhëre do t’i shpallë partia e saj zgjedhjet paralele, shkruan Titulli.com

“Derisa Serbia i shkel ligjet për çka ne nuk do të bëjmë të njëjtën gjë. Nëse nuk shpallen zgjedhjet ne jemi të përgatitur edhe për protesta ose zgjedhje paralele”, tha Sinani. 

Ajo në një emision në rtv “Presheva” ka folur edhe për shumë çështje tjera të rëndësishme si  për jotransparencën e në përpilimin e projekteve për komunën e Preshevës. 

Sinani u shpreh se , Shqiprim Arifi nuk ka përpiluar ndonjë projekt të vetin por ka vazhduar projektet që ka bërë gati qeverisja e Ragmi Mustafës./Titulli.com/

 

Nga Redaksia 10.10.2017 09:56
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.