Volkswagen vjen me surpriza për ata që kanë makinë të kësaj marke

Nga RedaksiaI 10.08.2017 11:11

Prodhuesi gjerman i automobilave Volkswagen do të inkurajojë me një shumë prej dhjetë mijë eurosh për të gjithë ata, të cilët dëshirojnë të zëvendësojnë veturat e tyre të vjetra, transmeton KosovaPress.

Vendimi i gjigantit të madh gjerman vjen në momentin kur Gjermania po angazhohet që të zvogëlojë emetimin e  gazrave të dëmshme pas skandalit të mashtrimit.

Në kompaninë VW thonë se blerësve do t’iu ofrohet zbritje për automobilat, të cilat përmbushin standardin e ri Euro 6 prej dy mijë euro për automobila kompakt e deri dhjetë mijë euro për xhipin Touareg.

Prodhuesi i automobilave ka propozuar lirimin shtesë prej 1.000 deri 2.380 eurosh për të gjithë blerësit e automjeteve elektrike.  Oferta në para të gatshme do të vlejë deri në fund të vitit 2017, ka thënë një zyrtar i VW-së për AFP.

Sipas këtij zyrtari, kompania është duke menduar edhe për zgjerimin e këtij plani jashtë Gjermanisë, në mënyrë që të mbulojë gjithë Evropën.

Propozimi i kompanisë gjermane vjen pas samitit të qeverisë dhe industrisë javën e kaluar për zgjidhjen e nivelit të lartë të gazrave të emetuara nga automjetet me dizel.

Nga RedaksiaI 10.08.2017 11:11
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.