Art në gur, vepra të jashtëzakonshme

Nga RedaksiaI 10.08.2017 10:33

Shpella misterioze prehistorike dhe vizatime rock, figura të vogla dhe gurë të ngritur, së bashku me bukurinë e natyrës, e gjithë kjo është një frymëzim për krijimet artistike.

Këto vepra janë bërë na malet e Kroacisë. Disa nga 20 pikat e artit përgjatë gjurmës janë në formën e artit shkëmbor, shkruan rtv21.tv.

 

Artisti donte t’i referohej artit parahistorik, duke përdorur materiale moderne dhe shprehje të artit bashkëkohor. Gjurmët e artit të Tokës në Uke u hapën në vitin 2016./ KultPlus.com

Nga RedaksiaI 10.08.2017 10:33
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.