Tregu lundures si në Bankok të Tailandës (Video)

Nga Redaksia 03.08.2017 10:06

Për qindra vjet, tregjet lundruese kanë qenë në qendër të komuniteteve në Tajlandë, transmeton lajmi.net

Fillimisht është ndërtuar përgjatë kanaleve dhe lumenjve, tregjet për herë të parë u shfaqën gjatë kohës kur transporti i ujit luajti një rol të rëndësishëm në jetën e përditshme.

Sot, një nga më të njohurat në vend është tregu lundrues Amphawa.

I vendosur 45 milje nga Bangkoku në lumin Mae Klong, ky treg 30 milje i gjatë përmban drithëra të ndryshëm të cilët janë prodhuarnë vend, ushqim deti dhe enë tradicionale Thai, për të shijuar çdo ushqim me to. /Lajmi.net/


Nga Redaksia 03.08.2017 10:06
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.