Messi e Suarez e bindin Neymar për të qëndruar

Nga Redaksia 24.07.2017 09:48

Turneu i Barcelonës në SHBA po monopolizohet nga rasti Neymar, që do të thotë se pala sportive dhe madje edhe elementet sociale dhe tregtare të turneut po bien në vendin e dytë.

Një situatë që shqetëson klubin. Klubi vetëm nuk ka qenë në gjendje të injorojë spekulimet dhe të shikojë Neymarin të lundrojë në duart e PSG-së.

Pas shumë takimesh midis Bartomeut, drejtorëve në trop, CEO Oscar Grau, Robert Fernandez dhe Albert Soler, klubi është mobilizuar për të provuar dhe rikthyer një situatë që dukej e pacenueshme 24 orë më parë – duke lënë Neymar.

Braziliani i ka injoruar kërkesat e klubit për të bërë një koment publik, për të qetësuar tifozët e Barcelonës. Heshtja e zgjatur dhe lëvizjet e babait të tij mund të kuptohet si një deklaratë e qëllimt.

SPORT ka mësuar se njerëzit që kanë punuar për të bindur Neymar për të qëndruar në orët e fundit ishin Lionel Messi dhe Luis Suarez.

Kishte një bisedë të gjatë. Të shtunën në mbrëmje në Sheraton në New Jersey, ku Barcelona po qëndronte. Dy partnerët e tij të grevës u takuan për të diskutuar situatën, dy lojtarë për të cilët ai ka miqësi të forta dhe me afinitet, transmeton arbresh.info.

Të shqetësuar për situatën që u përpoqën ta bënin Neymarin të shihte se ai nuk mund të ishte në asnjë vend më të mirë se në Barcelonë. Ata i thanë atij se tani ai nuk mund të largohet, sepse ka shumë më tepër për të fituar së bashku në këtë projekt sportiv.

Ishte një bisedë e ashpër që zgjati më shumë se një orë, dhe Neymar dëgjoi me vëmendje shokët e tij, të cilët i admiron dhe ka një marrëdhënie të mirë që shtrihet përtej fushës së lojës.

Ata dëgjuan argumentet e brazilianëve, por e bënë të shohë suksesin e ekipit që qëndron përpara se ata të punojnë së bashku, duke luftuar për sfida të reja, arbresh.info.

Kjo iniciativë nga yjet e Barcelonës së paku ka nidkuar për të turbulluar situatën për të. “Do të qëndroj,” i tha ai Messit dhe Suarezit.

Tani ne duhet të presim dhe të shohim nëse Neymar del jashtë publikisht dhe konfirmon lajmin e mirë që ai i dha duo Amerikës së Jugut./arbresh.info/

 

Nga Redaksia 24.07.2017 09:48
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.