Ambasadori rus kërkon të mos ushtrohet presion mbi Serbinë

Nga Redaksia 17.07.2017 12:01

Ambasadori rus Alexander Chepurin ka thënë sot se Serbia duhet, para se gjithash të marrë parasysh interesat e veta dhe se do të ishte më mirë që të mos ushtrohet presion mbi Serbinë lidhur me politikën e saj të jashtme dhe të mos ndërhyhet në interesat e popullit serb, raporton Tanjug.

“Serbia ka qeverinë e vet dhe presidentin e saj, të zgjedhur nga populli serb dhe detyrimi i Presidentit është ta mbrojë atë, mbi të gjitha interesat e Serbisë. Ka shumë operatorë në botë dhe secili prej tyre ka interesat e veta, por kjo është detyra e udhëheqjes së vendit, siç e kuptojmë ne interesin e kombit dhe promovimin e agjendës vetëm kur ka nevojë populli serb”, ka thënë Chepurin.

 
 
 

Nga Redaksia 17.07.2017 12:01
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.