WhatsApp sapo shtoi një veçori shumë të nevojshme

Nga Redaksia 17.07.2017 11:49

Lajm i mirë për të ‘varurit’ nga WhatsApp – versioni më i fundit i aplikacionit tani ka një veçori të re dhe shumë të nevojshme.

Në WhatsApp mund të dërgonit fotografi, video dhe GIF-a, por tani kjo nuk është e gjitha çfarë mund të bëni në këtë aplikacion.

Përdoruesit e Android dhe iOS tani do të jenë në gjendje që të dërgojnë fajlla tek miqtë – duke përfshirë MP3 dhe PDF, deri në 100MB.

Kjo do ta bëjë më të lehtë për njerëzit që duan ta përdorin WhatsApp në punë, për të dërguar fajllat që më herët duhej t’i dërgonin përmes e-mail, transmeton Gazeta Express.

Përdoruesit do të jenë në gjendje që të zgjedhin gjithashtu edhe fotografi dhe video për t’i dërguar përmes WhatsApp direkt nga ekrani i kamerës.

Versioni më i ri i WhatsApp i bën bashkë në një album gjithashtu edhe fotografitë që ia keni dërguar dikujt.

Përditësimi do të duhej të ishte në dispozicion për t’u shkarkuar për iPhone dhe Android tani, pasi u lansua dje.

Nga Redaksia 17.07.2017 11:49
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.