50 njerëz mbyten në vit në ujërat zvicerane

Nga Redaksia 14.07.2017 08:21

Rreth 50 persona mbyten në lumenjtë dhe liqenet në Zvicër çdo vit. Mes tyre janë kryesisht të rinj dhe të huaj.

Nga 42 të vdekur në vit mesatarisht, 42 ishin meshkuj, njoftoi Bfu. Gjysma e këtyre janë mes moshave 15 dhe 44 vjeç. Ndër arsyet për aksidentet fatale tek të rinjtë ishin mbivlerësim i aftësive të individit dhe një nivel më i ulët i përvojës gjatë notimit.

Konsumi i alkoolit dhe drogës rrit edhe më shumë rrezikun e aksidenteve. Në liqene dhe lumenj, ku rrymat e rrezikshme nuk janë gjithmonë të njohura, kjo mund të ketë pasoja fatale.

http://www.albinfo.ch/50-njerez-mbyten-ne-vit-ne-ujerat-zvicerane/

Nga Redaksia 14.07.2017 08:21
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.