Fillon paraqitja për regjistrim në fakultetit ekonomik në Bujanoc

Nga Redaksia 30.06.2017 10:59

Në paralelen e Fakultetit Ekonomik të Suboticës në Bujanoc ka filluar paraqitja për regjistrim në vitin e parë të studimeve akademike themelore në vitin shkollor 2017/2018.

Kandidatët mund të paraqiten prej orës 8 deri në 14, paraqitjet dorëzohen personalisht, ndërsa nëse kandidatët nuk mund të prezentojnë gjatë paraqitjes, atë mund ta bëjnë personat e autorizuar.

Kandidatët, së bashku me listën e paraqitjes, duhet që në shikim ta sjellin deftesën origjinale të të gjitha klasave të shkollës së mesme, diplomën e provimit të dhënë të diplomës, letërnjoftimin dhe vërtetimin e pagesës së harxhimeve të dhënies së provimit pranues.

Me rastin e dorëzimit të dokumenteve, kandidati zgjedh dy nga pesë lëndë të ofruara të cilat dëshiron që t`i nënshtrohet në provimin pranues.

Në konkurs është paraparë që në vitin e parë të studimeve akademike themelore në Bujanoc të regjistrohen 90 brucosha. Ata në harxhimet e buxhetit shtetëror do të shkollohen në programin e ri studimor – kontabilitet dhe auditim. 

Për më shumë informata rreth regjistrimit mund t`i gjeni në ueb faqen e Fakultetit Ekonomik të Suboticës: http://www.ef.uns.ac.rs

Nga Redaksia 30.06.2017 10:59
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.