Izmir Smajlaj kampion Evrope

Nga Redaksia 05.03.2017 18:21

Atleti nga Shqipëria Izmir Smajlaj ka fituar titullin e kampionit të Evropës në garën e kërcimit së gjati, në Kampionatin Evropian në Beograd. Reagimet në Serbi ishin jo të mira.

Izmir Smajlaj i ka befasuar të gjithë ata të cilët nuk e kanë përcjellë me vëmendje zhvillimin sportiv të këtij atleti, me kërcimin prej 8.08 metra. Por Smajlaj ka rënë në sy kohët e fundit për rezultate të jashtëzakonshme, ndaj edhe rezultati i tij është befasi vetëm për ata që nuk e përcjellin me vëmendje këtë sport. Ajo që në veçanti u ka rënë në sy mediave në Serbi, ishte shqiponja që sportisti i ri nga Shqipëria bëri me duar pas fitores së merituar.

"Vesti - online" e quan këtë festim me shqiponjën dykrenore me duar si një "kompleks". Ndërsa gazeta "Blic” e quan madje si një "turp dhe incident të nxitur nga garuesi shqiptar Izmir Smajlaj." Smajlaj ka traguar natyrisht edhe emrin e kombëtares së tij që shkruan në fanellë, por duket se edhe kjo i ka irrituar disa media në Beograd "duke e quajtur këtë të panevojshme". Duket se në Beograd ende nuk është harruar incidenti me dronin në ndeshjen Serbi-Shqipëri, ndaj disa media pengohen tani edhe nga emri në fanellë, apo dhe përshëndetja karakteristike shqiptare me shqiponjë, gjë që në Gjermani është e rëndomtë për sportistët me origjinë shqiptare.

Atleti i ri shqiptar Izmir Smajlaj (i lindur 29 mars 1993) ka fituar në garën e Kampionatit Evropian në sallë në kërcim së gjati, në Beograd. Ai doli më i mirë se Michel Tornéus (Suedi) dhe Sergej Nikiforov (Ukrainë. Gjermani Julian Howard zuri vendin e pestë.

Nga Redaksia 05.03.2017 18:21
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.