Përfaqësues nga Bashkësia Islame e Maqedonisë qëndrojnë në Preshevë (video)

Nga Redaksia 20.02.2017 16:37

Një delegacion nga Bashkësia Islame e Maqedonisë zhvillo takim me përfaqësues nga Bashkësia Islame për Preshevë, Medvegjë dhe Bujanoc, shkruan Titulli.com

“Ne do lejojmë që identiteti I islamit shqiptarë të bastardohet në këto dhe se perspektiva e bashkësisë islame nuk duhet te cenohet këtu në territorin e Luginës së Preshevës”, ka thënë për Rtv “Aldi”.Sulejman Rexhepi, kryetar Bashkësisë Islame të Maqedonisë.

Nexhedein Saqipi,  kryetar Bashkësisë Islame për Preshevë, Medvegjë dhe Bujanoc ka falënderuar Rexhepin për takimin e sotëm duke thënë se ky takim është një nismë e afrimit mes bashkësive fetare rajonale.

Ai është shprehur se priten të intensifikohet bashkëpunimi mes dy institucioneve fetare në të mirën e  qytetarëve./Titulli.com/

 

Nga Redaksia 20.02.2017 16:37
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.