Serbi, 22 të lënduar nga përplasja e dy trenave

Nga Redaksia 12.01.2017 11:09

Të paktën 22 persona janë lënduar gjatë përplasjes së mbrëmshme mes një treni mallrash dhe një treni pasagjerësh jo shumë larg Novi Sadit në Vojvodinë të Serbisë.

Sipas informacioneve jozyrtare, aksidenti ndodhi mbrëmë rreth orës 20:00 kur treni i pasagjerëve i cili qarkullonte në linjën Novi Sad-Sombor Vërbas, goditi në vagonin e fundit të trenit të mallrave i cili shkonte nga drejtimi i Novi Sadit drejt Suboticës.

Aksidenti ndodhi në vendbanimin Sajlovo të Novi Sadit, ndërsa për shkak të terrenit të paarritshëm, pasagjerët e lënduar janë transportuar me tren tjetër deri te stacioni kryesor hekurudhor dhe më tej janë transportuar me autoambulanca për kontroll në qendrën klinike të Vojvodinës, raporton Anadolu Agency .

Sipas të dhënave jozyrtare, 22 persona janë lënduar, prej të cilëve katër më rëndë, por askush nga të lënduarit nuk është në rrezik jete. Për shkak të fatkeqësisë mbrëmë u ndërpre komunikacioni në drejtimin hekurudhor ndërkombëtar Novi Sad – Budapest.

Nga Redaksia 12.01.2017 11:09
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.