De Biasi: Shqipëria e arriti kulmin, nuk besoj se do bëjmë më shumë

Nga Redaksia 12.01.2017 10:29

Shqipëria e ka arritur tashmë kulmin e vet. Kështu ka deklaruar trajneri i skuadrës tonë përfaqësuese Gianni de Biasi i cili ndër të tjera shtoi se lojtarët më shumë se sa kanë bërë me kualifikimin në Evropian nuk mund të bëjnë në të ardhmen.

Tekniku 60 vjeçar tha gjithashtu se problemi më i madh kombëtares shqiptare është menaxhimi i këtij momenti.

Trajneri i Arsenalit i mirënjohuri Arsene Wenger pat deklaruar kohë më parë se është e vështirë të motivosh të njëjtët njerëz të ngjisin dy herë “Himalajet”.
Me sa duket të njëjtin mendim ka edhe trajneri i kombëtares shqiptare Gianni de Biasi. Tekniku i kuqezinjve gjatë një intervistë të dhënë për kanalin zyrtar të Sampdorias u shpreh se përfaqësuesja që ai drejton tashmë e ka arritur kulmin dhe është e vështirë që këta lojtarë të bëjnë më shumë.

“Aventura me Shqipërinë besoj se e ka arritur majën dhe më shumë se kaq nuk mund të bëhet, megjithëse në jetë asnjëherë nuk i dihet. Problemi më i madh është të menaxhojmë këtë moment. Mos të mendojmë që jemi më të mirët. Duhet të tregojmë të njëjtën dëshirë si më pare”, tha italiani.

Gianni de Biasi ka një marrëveshje me federatën shqiptare e cila përfundon në tetor të këtij viti dhe palët ende nuk janë ulur për të biseduar rreth një rinovimi të mundshëm.

Ndërkohë më 24 Mars në qytetin e Palermos tekniku 60 vjeçar do të drejtojë kombëtaren kuqezi kundër përfaqësueses së vendit të tij të lindjes, Italisë. Shqipëria aktualisht mban vendin e 4-ët në grupi G me 4 pikë më pak se Spanja dhe Italia.

 

Nga Redaksia 12.01.2017 10:29
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.