Makelele në stafin trajnues të Swanseas

Nga Redaksia 11.01.2017 18:26

Mesfushori i dikurshëm i Chelseat dhe Real Madridit, Claude Makelele, është angazhuar në stafin trajnues të Swansea Cityt nga menaxheri Paul Clement.

Pasi u largua nga Blutë, 43-vjeçari luajti për Paris Saint-Germainin, ndërsa më pas iu bashkua stafit trajnues të klubit francez.

Asokohe, Clement ishte asistent i Carlo Ancelottit dhe dyshja punuan së bashku. Tash janë bashkuar prapë.

“Me kënaqësi ju njoftojmë se ish-futbollisti francez, Claude Makelele, i është bashkuar stafit trajnues të klubit”, thuhet në njoftimin e Swanseas.

Veç këtyre që i përmendëm, pasi përfundoi karrierën si futbollist, Makelele ishte trajner i ekipit francez, Bastia dhe punoi si drejtor teknik te Monaco. /Telegrafi/

 

Nga Redaksia 11.01.2017 18:26
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Regjistrohu

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *
Pseudonimi publikohet së bashku me komentin e postuar.

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.