Zidane zbulon objektivin e Real Madrid për 2017-tën

Nga Redaksia 11.01.2017 18:23

Trajneri i Real Madrid, Zinedine Zidane, ka deklaruar se objektivi për këtë vit është “Tripleta”, edhe pse trajneri francez garanton se lojtarët dhe ai vetë mendojnë ndeshje pas ndeshjeje dhe jo për titujt.

“As unë dhe as lojtarët nuk mendojmë për “Tripletën”. Mendojmë vetëm për ndeshjen e radhës. E kemi objektiv “Tripletën”, por është ende larg fundi i sezonit”, tha Zidane në lidhje me fitimin e Champions League, kampionatit dhe Kupës së Mbretit.

Kjo deklaratë vjen një ditë përpara ndeshjes që Reali i Madridit do të luajë nesër ndaj Seviljes, e vlefshme për 1/8 e Kupës së Mbretit.

Takimi i parë, i luajtur në “Santiago Bernabeu”, përfundoi 3-0 për “Los Blancos”.

 

 

Nga Redaksia 11.01.2017 18:23
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Regjistrohu

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *
Pseudonimi publikohet së bashku me komentin e postuar.

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.