Mësimi me orar të shkurtuar në shkollën fillore “Branko Radiçrviq” në Bujanoc

Nga Redaksia 11.01.2017 17:42

Ministria e Arsimit të Serbisë ka publikuar listën e shkollave në të cilat nuk ka filluar mësimi dhe në disa punohet me orarë të shkurtuar përshak të borës dhe acarit.

Në mesin e këtyre shkolllave me vendim të qeverisjes lokale në shkollat e Vrajës orët e mësimit janë shkurtuar në 30 minuta, shkruan Titulli.com.

Për shkak të kushteve të jashtëzakonshme të motit, mësimi sot nuk ka filluar edhe në komunat Trgovisht, Surdulicë, Vladiçin Han, Medvegjë dhe komuna tjera në Serbi.

Sipas njoftimit të ministrisë në shkollën fillore “Branko Radiçrviq” në Bujanoc orët e mësimit zhvillohen nga 30 minuta./Titulli.com/

Nga Redaksia 11.01.2017 17:42
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.