Iniesta i kërkon falje FIFA-s, ka edhe disa fjalë për lojtarët e Real Madridit

Nga Redaksia 10.01.2017 19:58

Lojtarët e Barcelonës munguan në mbrëmjen gala të organizuar nga FIFA, për zgjedhjen e më të mirëve për vitin 2016.

Andres Iniesta u zgjedh në formacionin e më të mirëve për vitin e shkuar.

Mesfushori spanjoll shpjegona arsyen se pse lojtarët e Barcelonës munguan në këtë mbrëmje.

“Është një krenari dhe kërkoj falje për mosmarrjen pjesë në gala, por kemi një ndeshje vendimtare për sezonin, në Kupën e Mbretit”.

shte një vendim konsensusal mes lojtarëve, trajnerëve dhe klubit. Ne kemi prioritet Kupën e Mbretit, na duhet të përmbysim disavantazhin në ndeshjen e kthimit kundër Athletic Club”.
Sipas gazetës “Marca”, kapiteni i klubit katalanas i ka kontaktuar personalisht lojtarët Real Madridit, duke u kërkuar falje për mungesën e tij në mbrëmjen e Cyrihut. /Telegrafi/

 

Nga Redaksia 10.01.2017 19:58
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Regjistrohu

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *
Pseudonimi publikohet së bashku me komentin e postuar.

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.