Hidhet shorti i Kupën FA, këto janë çiftet e raundit të katërt

Nga Redaksia 09.01.2017 21:13

Kupa FA ka hedhur shortin për raundin e katërt të ndeshjeve.

Skuadrat që kanë kaluar tutje në Kupën FA kanë mësuar kundërshtarët e tyre të ardhshëm.

Megjithatë, ky raund nuk është se na ka sjell ndonjë përballje derbi, përcjell Telegrafi.

Ndeshjet më të forta në këtë raund priten të jenë ato në mes të Arsenalit dhe njërit nga Southampton apo Norwich dhe Manchester City që mund të takohet me Crystal Palace.

Ndeshjet e këtij raundi do të zhvillohen më datat, 27 dhe 30 janar. /Telegrafi/

 

Çiftet e raundit të katërt të FA Cup:  

Tottenham Hotspur – Wycombe Wanderers

Derby County – Leicester City

Oxford United – Newcastle United/Birmingham City

AFC Wimbledon/Sutton United – Cambridge United/Leeds United

 

Plymouth/Liverpool – Wolves

Southampton/Norëich City – Arsenal

Lincoln/Ipsëich – Brighton & Hove Albion

Chelsea – Brentford

Manchester United – Wigan Athletic

 

Millëall – Watford

Rochdale – Huddersfield Town

Burnley/Sunderland – Fleetwood/Bristol City

Blackburn – Barnsley/Blackpool

Fulham – Hull

 

Middlesbrough – Accrington Stanley

Crystal Palace/Bolton – Manchester City

 

Nga Redaksia 09.01.2017 21:13
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.