Shkollat në Luginë fillojnë mësimin më 11 Janar

Nga Redaksia 09.01.2017 14:41

Ministria e arsimit të Serbisë ka njoftuar se pushimi nuk do të vazhdojë dhe se të Mërkurën fillon mësimi nëpër shkolla, shkruan Titulli.com.

Sipas vendimit të kësaj ministrie në të gjitha shkollat fillore dhe të mesme në Serbi mësimi fillon më 11 Janar ndërsa në komunat në të cilat është shpallur situatë e jashtëzakonshme vendos vetëqeverisja lokale.

Javën e kaluar pushimi është vazhduar nga 11 deri më 13 janar për shkak të gripit dhe uljes së temperaturave./Titulli.com/

Nga Redaksia 09.01.2017 14:41
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.