Sot mbushen dhjetë vjet nga prezantimi i iphone-it të parë

Nga Redaksia 09.01.2017 13:10

Ka qenë pikërisht 9 janari i vitit 207 kur Steve Jobs premtoi se me iPhone në fakt do të rizbulohej telefoni

Saktësisht dhjetë vite më parë është prezantuar nga Apple, telefoni i parë i tipit iPhone. Dhe, ndërkohë që konkurrenca reagonte me skepticizëm, fansat e Apple tashmë po e festonin fitoren, shkruan spiegel.de. Ka qenë pikërisht 9 janari i vitit 207 kur Steve Jobs premtoi se me iPhone në fakt do të rizbulohej telefoni.

Dhe, me të vërtetë ky celular i ri ishte krejtësisht i ndryshëm nga të mëparshmit, transmeton albinfo.ch. Aparati pa tastaturë shihej me sy kritikë, ashtu si dhe ekrani me prekje (Touchscreen), i cili do të funksiononte me prekjen me gishta ose me një laps.

Dhe, kur iPhone përfundimisht në qershor të vitit 2007 doli në shitje, fansat e tij prisnin me ditë tëra duke fushuar para shitoreve, një fenomen që nuk ka ndryshuar as sot. Me pak fjalë: Apple me iPhone na ka drejtuar në një epokë të re të komunikimit, përcjell albinfo.ch. Nga viti 2007 e deri sot janë shitur më shumë se një miliard telefona mobilë, prodhime të Apple.

 

Nga Redaksia 09.01.2017 13:10
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.