Këta janë 20 njerëzit më me ndikim në futbollin francez (Foto)

Nga Redaksia 06.01.2017 20:48

Futbolli francez i ka dhënë shumë futbollistë dhe trajner botës së futbollit.

Shumë futbollistë edhe sot luajnë në klube të mëdha dhe janë yje të këtij sporti.

Më poshtë mund t’i gjeni 20 njerëzit më me ndikim në futbollin francez. /Telegrafi/

20.Karim Benzema, lojtar i Real Madridit

 

19.Bixente Lizarazu, ish futbollist

18.Lucien Favre, trajner i Nice  

 

17.Corinne Diacre, trajnere e Clermont Foot Auvergne

16.Hugo Lloris, portieri i Tottenhamit  

15.Jean-Pierre Rivere, pronar i Nice president

 

14.Christophe Dugarry, ish lojtari dhe fitues i Kupës së Botës 1998  

13.Nasser Al-Khelaifi, pronar i PSG  

 

12.Noel Le Graet, president i federatës FFF  

11.Mino Raiola, agjent i shumë lojtarëve 

10.Pascal Dupraz, trajner i Toulouses  

 

9.Edinson Cavani, lojtar i PSG-së

8.Mario Balotelli, lojtar i Nice  

 

7.Leonardo Jardim, trajner i Monacos

6.Frank McCourt, pronar Olympique Marseille  

5.Paul Pogba, lojtar i Manchester United

 

4.Jean-Michel Aulas, president i Olympique Lyon  

3.Zinedine Zidane, trajner i Real Madridit

 

2.Antoine Griezmann, lojtar i Atletico Madridit

1.Didier Deschamps, trajneri i Francës

 
 

Nga Redaksia 06.01.2017 20:48
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.