Qeveria e Serbisë me plan të ri për \"Bazën Jug” në Bujanoc

Nga Redaksia 06.01.2017 09:02

Qeveria e Serbisë ka marrë vendim mbi miratimin e planit hapësinorë për qëllime të veçanta të qëndrës për njësit e trajnimit shumëkombëshe operacionale të "Bazës Jug”në Bujanoc.

Sipas këtij vendimi Baza Jug do të përmirësohet me kapacitetet ekzistuese në dërtimin e objekteve të infratsrukturës dhe plani vlen për periudhën deri në vitin 2021.

Në vendimin e qeverisë thuhet se ky projekt ka rëndësi kombëtare sepse mundë të jetë një qendër rajonale për paqe në të cilën do të trajnohen njësi të ndryshme ushtarake në kushte moderne./Titulli.com/

Nga Redaksia 06.01.2017 09:02
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.