TITULLI 5 vjet përpjekje për gazetari objektive në Luginë të Preshevës

Nga Redaksia 05.01.2017 11:59

Informimi shqip në Luginë të Preshevës vazhdon të mbetet një fushë e përkëmbur nga institucionet shtetërore dhe lokale gjithashtu përballet edhe me joprofesionalizëm si asnjëherë më parë nga mediat (webfaqet) e caktuara duke renditur interesin politik partiak para atij qytetarë.

Portali Informativ-TITULLI,  një medium privat shënon 5 vjetorin e themelimit dhe përpjekjeve për të ruajtur e avancuar interesin e përgjithshëm të pakicës shqiptare në Serbi duke u munduar në vazhdimësi të bëhet bartës kryesor i ndryshimeve pozitive në shoqëri.

Ky medium informon qytetarët shqiptarë për tema në fusha të ndryshme, pozitën e tyre brenda shtetit ku jetojnë si dhe angazhohet që interesi i komunitetit lokal të prezantohet drejt dhe pa ndikime politike.

Redaksia e TITULLI-t falë bashkëpunimeve me organizata të ndryshme vendore e ndërkombëtare kënaqshëm po lëvizë përpara në forcimin e medias së lirë e të pavarur dhe avancimin e kualitetit të informimit drejt zhvillimit të demokracisë.

Gjatë 5 viteve të funksionimit jemi përballur me sfida të ndryshme për sigurimin e financimit të projekteve që gjithmonë orientohen në interesin e përgjithshëm të pakicës shqiptare, probleme të sigurisë fizike e sulmeve kibernetike por kjo pengesë asnjëherë nuk e ka zbehur aktivitetin tonë.

Jemi në prag të proceseve të integrimit të Serbisë në Bashkimin Evropian andaj Portali Informativ TITULLI në bashkëpunim me partnerët e tij planifikon që zëri shqiptarë të përfaqësohet në proceset e ndryshme integruese dhe zhvillimi të demokracisë.

TITULLI falënderon lexuesit për besueshmërinë e përkrahjen në orientimin e interesit të tyre në të mirën e përgjithshme duke ftuar njëkohësisht për bashkëpunim që të paraqesin çdo padrejtësi që i bëhet në jetën e jetën e tyre publike.

Saktësia dhe objektiviteti, shtyllat kryesore të mediumit tonë: Titulli.com

Nga Redaksia 05.01.2017 11:59
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.