TCL sfidon Apple dhe Samsung me telefonin e ri BlackBerry “Mercury”

Nga Redaksia 05.01.2017 11:17

TCL ka plane të mëdha me telefonët BlackBerry, pavarësisht se është një markë e cila është braktisur nga të gjithë.

Kompania kineze e elektronikës kohës e fundit mori të drejtën e prodhimit të telefonëve nën markën BlackBerry të cilët do të kenë shërbimet dhe sigurinë e kompanisë kanadeze.

Sot, në CES 2017, kompania zbuloi frytin e parë të kësaj marrëveshjeje. Një telefon i cili karakterizohet nga një tastierë fizike e cila i përket dekadës së kaluar kombinuar me popullaritetin e sistemit operativ Android.

blackberry-mercury-pre-production-26_0  blackberry-mercury-pre-production-17_0  blackberry-mercury-pre-production-10_0
blackberry-mercury-pre-production-7_0  blackberry-mercury-pre-production-1  blackberry-mercury-pre-production-2

TCL shpreson se ky kombinim do të ndryshojë kursin e rënies së telefonëve BlackBerry për tu rikthyer rritjes në 2018-tën.

“Do të krijojmë një portofol produktesh të afta të sfidojnë Apple dhe Samsung në sektorin e sipërmarrjeve,” tha Steve Cistulli, President dhe Menaxher i Përgjithshëm i TCL për Amerikën e Veriut.

Kompania do të përqendrohet kryesisht në sektorët bankarë dhe mjekësore, qeveritë Amerikane dhe Kanadeze. Më shumë detaje të telefonit pritet të vinë në Kongresin Mobil Botëror në Barcelonë gjatë muajit Mars. (PCWorld Albanian)

 

 

Nga Redaksia 05.01.2017 11:17
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.