Këto gjëra të pabesueshme ekzistojnë – a i keni ditur ju? (Foto)

Nga Redaksia 05.01.2017 11:05

Bota është plot me gjëra të pabesueshme, dhe çdo herë që hasim ato, jeta duket shumë më interesante.

Sot Bright Side ju ofron fotografi që vërtetojnë se kemi ende shumë për të mësuar.

Makinë për vendosjen e kubëzave

Mekanizmi i brendshëm i orës Patek Philippe i cili është konsideruar të jetë më i shtrenjti në botë

 

Muzgu dhe eklipsi duke ndodhur në të njëjtën kohë

Një gardh kufitar pranë Algodones në Kaliforninë Jugore

 

Kuba të përsosur të krijuar nga natyra

Kjo vezë ka më shumë se 20 mijë vrima nga shpuarjet

Qelq i shkrirë në një ndërtesë të dëmtuar nga zjarri

 

Pishina më e thellë për not në botë: 113 ft e thellë dhe mban 600.000 litra ujë

Kafka e fëmijës para se të humbte dhëmbët

 

Një memorial gjigant shpate i quajtur «Sverd i Fjell» në brigjet e Norvegjisë

Ide e re për urën e lumit

Gjeometria e një lakre

 

Shikimi i njeriut (lart) dhe shikimi i maces (poshtë)

Kabinet i gdhendur që duket sikur shtrembërim dixhital

 

Bari, pas goditjes nga një rrufe

Urë mbi ujin e akullt

Retë në formë të anijeve të ufove.

 

Pista në Aeroportin Ndërkombëtar të Gjibraltarit, e cila ka një kalim rrugor nëpërmjet saj

Një “copë e artit”. Çdo ngjyrë është shtresë për të formuar foto

 

Një seksion kryq i një kablloje nënujore

Një pamje e Space Shuttle Atlantis nga Stacioni Ndërkombëtar i Hapësirës

 

 

Seksion kryq e një aeroplani komercial

Monedha të bërë pirg në mënyrë të tillë që të shtrihen mbi buzë të tabelës pa rënë në tokë /lajmi.net/

 

Nga Redaksia 05.01.2017 11:05
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.