Serbia arreston dy shqiptarë me 15 kg marihuanë

Nga Redaksia 05.01.2017 10:28

Doganierë dhe policë në vendkalimin kufitar Horgosh, Serbi- Hungari, kanë konfiskuar 15 kg marihuanë.

Droga u konfiskua gjatë kontrollimit të veturës „Daimler ChryslerC220“ me tabela shqiptare, transmeton Koha. net lajmin nga mediet serbe.

Me automjet, nga Shqipëria në Gjermani, udhëtonin dy të rinj të moshës 25 - 26 vjeçare, shtetas shqiptarë. 
Pas kontrollimit në imtësi u gjetën 16 paketa marihuanë me peshë 15.190 grama.

Veturën, drogën dhe dy shqiptarët i morën për procedurë të mëtejshme polica dhe prokuroria.

 

Nga Redaksia 05.01.2017 10:28
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.